25/12/16

25. december 2016 at 12:15 | Aya

Už delší dobu si kladu otázku, proč jsou lidé posedlí materiální hodnotou a dárky? Proč se každý na sociálních sítích chlubí tím, co všechno na Vánoce dostal a proč jsou ti, kteří toho dostanou strašně moc + nějaké peníze, opěvování a oslavování, jako bohové? No dobře. To jsem možná přehnala. Jako bohové asi ne, ale prostě... v ask komunitě si tím "nahrabou" lajčíky a jsou za největší kingy. A lidi jim potom píšou, že by taky chtěli iphone nebo drona. Wut?

Možná je to tou dobou a možná je to jenom mnou, ale já prostě nepotřebuju iphone nebo drona, jako se teď kupuje malým dětem. Naopak, čím jsem starší, tím méně těch dárků dostávám a víceméně jsou to spíše věci, které potřebuji k dennímu životu nebo něco do bytu, než dárek jako je drahá elektronika. Jsou to maličkosti, které vykouzlí stejnou radost. Ne, nemám potřebu ze svého okolí ždímat peníze a to co potřebuji nebo čím si chci udělat radost, si raději koupím sama... Za své vydělané peníze.

A je to asi divné, ale čím jsem starší, tím víc si raději užívám společnost svého okolí a rodiny. I když je to zvláštní. Celý rok a i na štědrý den jsem z nich v hrozné depresi, ale jak přijde na rozbalování dárků tak se nějak uklidním a čekám a doufám, že jim svými dárky udělám radost. V ten moment povolí nějaké to napětí a o mou maličkost ani nejde. Spíš aby zbytek byl spokojený... Škoda že to nikdy nevydrží déle než do konce večera a další den je tady opět špatná nálada. Nálady se mi totiž mění jako na horské dráze. Chvilku nahoře a chvilku dole.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement